Blog

Biurko dedykowane a hot desking. Czym się różnią?

Dwa systemy pracy, wiele korzyści. Sprawdź, czym różni się biurko dedykowane od hot deskingu.

Zastanawiasz się nad własnym miejscem w przestrzeni coworkingowej, ale nie wiesz, którą opcję wybrać? Przestawiamy najważniejsze różnice pomiędzy hot deskingiem a biurkiem dedykowanym, aby ułatwić Ci podjęcie tej decyzji.

Różnice pomiędzy stałym a elastycznym miejscem pracy w przestrzeni coworkingowej zobrazowaliśmy w poniższej tabeli. Wszelkie ceny oraz elementy oferty dotyczą Biznes Zone – nie możemy Ci zagwarantować, że w innych miejscach będzie to wyglądało tak samo.

Hot desking – nie dla każdego?

Hot desking to nic innego, jak system współdzielenia przestrzeni coworkingowej – przedsiębiorcy korzystają z ogólnodostępnych stanowisk pracy w wyznaczonych godzinach, nie mając gwarancji, że każdego dnia zajmą to samo miejsce. Jest to rozwiązanie korzystne z ekonomicznego punktu widzenia, jednak frustrujące dla osób, które do efektywnej pracy potrzebują prywatności i rutyny.

Przed zdecydowaniem się na tę opcję musisz przemyśleć, czy będziesz w stanie pogodzić swój tryb pracy z wymaganiami narzuconymi przez właściciela biura. Jeśli nie – lepszą opcją może okazać się biurko dedykowane, czyli prywatne stanowisko, które będzie do Twojej dyspozycji przez całą dobę.

Kolejną opcją jest „przetestowanie” tego systemu pracy. Wybierając Biznes Zone podpisujesz elastyczną umowę, więc jeśli nie odnajdziesz się w systemie hot deskingu, będziesz mógł zmienić swój wybór na biurko dedykowane.

Prywatne biurko w coworkingu

Biurko dedykowane to nie tylko gwarancja stałego miejsca pracy, ale też większa elastyczność — wszystkie przestrzenie są do Twojej dyspozycji przez całą dobę, a rzeczy osobiste możesz zostawić w prywatnej, zamykanej szafce. To propozycja dla tych, którzy pracują w nietypowych godzinach, a jednocześnie chcieliby zachować work-life balance.

Istotną różnicą pomiędzy biurkiem dedykowanym a hot deskingiem jest zakres zmian, jakie możesz wprowadzić w swoim miejscu pracy. Jeśli dzielisz biurko z innymi osobami, za każdym razem musisz zabrać wszystkie rzeczy prywatne i pozostawić po sobie porządek — tak, aby inna osoba mogła z niego skorzystać.

Jeśli natomiast wynajmujesz biurko dedykowane, sam decydujesz o tym, jak je urządzisz. Możesz zostawić na nim swój prywatny sprzęt, ulubioną roślinę lub ramkę ze zdjęciami. Możesz też dopasować wysokość krzesła i biurka do osobistych preferencji, mając pewność, że nikt ich nie zmieni.

Jedno pozostaje bez zmian…

Niezależnie od tego, na którą z opcji się zdecydujesz, będziesz mógł korzystać ze wszystkich udogodnień i benefitów: bezpłatnych szkoleń biznesowych, spotkań networkingowych i ogólnodostępnych przestrzeni biurowych, takich jak strefy relaksu czy game-zone. Lunch zjesz w przestronnej jadalni, a spotkanie z kontrahentem zorganizujesz w jednej z sal konferencyjnych.

Najnowsze wpisy

Zobacz wszystkie wpisy

Skontaktuj się z Nami

Nasi konsultanci odpowiedzą na Twoje każde pytanie